• JLIB_HTML_CLOAKING

Pārtika Latvijai

Pasaulē ir tendence, ka apmēram viena trešdaļa no pārtikas tiek izsviesta atkritumos. Faktiski 870 miljoni pasaulē cieš badu, kamēr citi joprojām izmet pārtiku miskastē. Latvijā gan izsviestās pārtikas apjoms nav tik liels, tomēr vienalga arī Latvijā dienā tiek izmests apmēram 20 tonnas pārtikas.

Latvijas tirgotāju asociācija ir aprēķinājusi, ka šīs 20 tonnas pārtikas, kas ikdienu Latvijā tiek izsviestas naudas izteiksmē ir mērāmas apmēram Tie ir vairāk nekā 85000 eiro lieli zaudējumi dienā, mēnesī tie ir vairāk nekā 2,5 miljoni eiro.

Pašlaik lielveikali un dažādi ēdināšanas uzņēmumu daudz pārtikas ar tikko iztecējušu derīguma termiņu iznīcina. Lielākā daļa no pārtikas kam tūlīt, vai arī tikko ir beidzies derīguma termiņš ir lietojams uzturā. Tajā pašā laikā liela sabiedrības daļa dzīvo trūkumā, un vidēji katrai piektajai personai ir grūtības iegādāties pārtiku nepieciešamajā apjomā. Faktiski personām ar zemiem ienākumiem lielākā daļa naudas tiek tērēta pārtikai līdz ar to cilvēki ar zemiem ienākumiem ir pakļauti nabadzības un sociālās atstumtības riskam. Ar šo iniciatīvu es vēlētos, lai pārtika, kam drīzumā beigtos derīguma termiņš nevis tiktu utilizēta/iznīcināta, bet gan tiktu nodota personām bez atlīdzības.

Ir nepieciešams likumdošanas izmaiņas, kas aizliegtu lielveikaliem iznīcināt pārtiku, kam ir beidzies derīguma termiņš, to iznīcināt, tā vietā tā neilgi pirms realizācijas termiņa beigām būtu atdodama par velti. Vislabāk būtu, ja tas notiktu turpat lielveikalos, jo tur apgrozās daudz cilvēku. Paralēli valstij būtu jāveicina atbildīga pārtikas aprite, kur pārtikas vairumtirgotāji un mazumtirgotāji pārtiku neiznīcinātu. Veicināšanas pasākumi varētu būt sociālās reklāmas, un tamlīdzīgi, kā arī likumdošanas izmaiņas, kas aizliegtu pārtiku izmest atkritumos.

1. Sabiedrības trūcīgā daļa būs paēdusi
2. Tiktu veicināta zaļā domāšana, un atbildīga pārtikas aprit
3. Šī būtu lieliska dāvana Latvijas simtgadē – PĀRTIKA LATVIJAI

Iniciatīvas autors: Latvijas sociāldemokrātiskā strādnieku partija
Подписать инициативу


Пожертвовать инициативе

 

Так же, как и другие порталы интернета и платформы соучастия общества, balsojam.lv приглашают сторонников поддержать с пожертвованиями и помочь обеспечить успешную деятельность. В этом случае пожертвования направлены на осуществление конкретной инициативы.

Pieejamās ziedošanas metodes

© 2015. Dizains un teksti ir "KOLEKTĪVĀ IESNIEGUMA FONDS" īpašums un autortiesību objekts. Kopēšana, pārveidošana vai izmantošana bez autora atļaujas ir aizliega.